Kurs Prawa Jazdy - zapisz się już teraz :

Ile kosztuje zrobienie prawa jazdy kategorii B?

ile kosztuje prawo jazdy

W większości osoby, które planuję zrobić prawo jazdy to ludzie młodzi, którzy nie mają dostępu do stałych dochodów. Stąd tak często pojawia się pytanie – ile kosztuje zrobienie prawa jazdy? W dzisiejszym artykule kompleksowo przyjrzymy się wszystkim czynnikom, które kształtują ostateczną cenę jego uzyskania. Ile więc kosztuje prawo jazdy? Zapraszamy do lektury. 

Kiedy można zapisać się na kurs prawa jazdy kat. B

Kurs prawa jazdy jest otwarty dla osób, które spełniają określone kryteria wiekowe. Aby móc rozpocząć szkolenie w zakresie kierowania pojazdami, konieczne jest osiągnięcie pełnoletności, co oznacza, że jako kandydat musisz mieć ukończone 18 lat. Jednakże istnieje wyjątek dla młodszych osób, które zbliżają się do tej granicy wiekowej. Osoby, które mają ukończone 17 lat i 9 miesięcy, również mogą podjąć się nauki jazdy, pod warunkiem uzyskania pisemnej zgody od swoich rodziców lub prawnych opiekunów. Dzięki temu młodzi ludzie mają możliwość wcześniejszego rozpoczęcia edukacji w zakresie bezpiecznego prowadzenia pojazdów, co stanowi krok w stronę samodzielności i mobilności.

Wydatki, które czekają na Ciebie, zanim rozpoczniesz kurs prawa jazdy?

Pierwszym wydatkiem, który na Ciebie czeka, jest wykonania badań lekarskich. Jest to niezbędny etap, podczas którego lekarz oceni czy możesz zostać kierowcą oraz na jak długo otrzymasz prawo jazdy. Podczas takiego badania lekarz przede wszystkim bada:

 • zmysł wzroku i słuchu
 • równowagę
 • układ ruchu

Badanie lekarskie kosztuje 200 zł. Kwota ta jest ustalona w rozporządzeniu Ministra Zdrowia i obowiązuje od 20 lipca 2014 roku. Na szczęście, niektóre szkoły jazdy oferują badanie w cenie kursu. Z takiej usługi możesz skorzystać w naszej szkole nauki jazdy, a więcej informacji znajdziesz w zakładce – cennik

Następnym krokiem, z którym również wiążą się kolejne wydatki jest złożenie wniosku PKK. Razem z nim musisz złożyć również zdjęcie. Jeśli nie posiadasz takiej fotografii dokumentowej, możesz zrobić ją u każdego fotografa. Koszt takich zdjęć może wahać się między 30 a 50 zł. Pamiętaj, że samo uzyskanie profilu kandydata na kierowcę (PKK) jest bezpłatne. 

Ile kosztuje kurs na prawo jazdy kategorii B?

Po uzyskaniu numeru PKK możesz przystąpić do kursu nauki jazdy w wybranej przez Ciebie szkole. To kolejny wydatek, który często bardzo się różni w zależności od:

 • konkretnej szkoły jazdy,
 • typu kursu,
 • miejsca, gdzie znajduje się szkoła jazdy.

W przypadku kursu na prawo jazdy kategorii B jego cena może wahać się od 3000 do nawet 4000 zł. W naszej szkole nauki jazdy również w tym temacie wychodzimy naprzeciw potrzebom klientów i oferujemy rozłożenie opłat na dogodne raty 0%, dzięki którym każdy może rozpocząć kurs i zdobyć wymarzony dokument prawa jazdy. 

Co otrzymasz w cenie kursu?

Cena kursu na prawo jazdy, na pierwszy rzut oka może wydawać się spora, jednak pamiętaj, że razem z nią otrzymujesz szereg udogodnień i możliwości, które pomogą Ci dobrze zdać egzamin. W naszej szkole jazdy wiemy, jak ważna jest kompleksowa nauka, dlatego w ramach kursu oferujemy naszym klientom:

 • badania lekarskie
 • 30 godzin (45 minutowych) zajęć teoretycznych- w tym 4 godziny zajęć z wykwalifikowanym ratownikiem medycznym
 • 30 godzin (60 minutowych) zajęć praktycznych
 • niezbędne materiały szkoleniowe: Podręcznik, dostęp on-line do teorii i testów
 • egzamin teoretyczny wewnętrzny
 • egzamin praktyczny wewnętrzny
 • możliwość jazdy po placu manewrowym w WORDzie

Pamiętaj, że jeśli uznasz, że nie jesteś gotowy, by podejść do egzaminu, możesz również wykupić dodatkowe godziny jazd. Ich cena w naszej szkole waha się od 95 do 100 zł za godzinę. Podczas wykupienia większej ilości jazd doszkalających oferujemy pakiety zniżkowe.

Ile kosztuje egzamin na prawo jazdy?

Jeśli pomyślnie przeszedłeś cały kurs na prawo jazdy, czekają Cię egzaminy państwowe – egzamin teoretyczny i część praktyczna w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowe. W tym przypadku również podejście do egzaminu wymaga uiszczenia odpowiedniej opłaty. Jeśli chodzi o koszty, jakie należy ponieść podczas egzaminu na kategorię B, to jest to odpowiednio 50 zł za egzamin teoretyczny i 200 zł za egzamin praktyczny. 

Pamiętaj, że każde kolejne podejście do egzaminu teoretycznego i praktycznego po nieudanej próbie będzie wiązało się z kolejną opłatą. 

Ile kosztuje wyrobienie prawa jazdy – dokument i inne opłaty

Jeśli udało Ci się zdać egzamin i zdobyłeś uprawnienia do kierowania pojazdem, nie pozostaje nic innego jak złożyć wniosek o wydanie prawa jazdy. W tym celu musisz złożyć dokumenty w urzędzie lub przez ePUAP oraz wnieść odpowiednią opłatę w wysokości 100,50 zł. Oprócz tego jeśli planujesz zakup swojego samochodu, musisz doliczyć również takie kwestie jak rejestrację auta czy zakup obowiązkowego ubezpieczenia OC. 

Ile kosztuje zrobienie prawa jazdy – podsumowanie 

Jak widzisz, na ostateczny koszt uzyskania prawa jazdy składa się wiele różnych, większych lub mniejszych kwot. Podsumowując, będzie to koszt badania lekarskiego, zdjęcia do dokumentu, kurs prawa jazdy oraz podejście do egzaminów. Jeśli zależy Ci na zminimalizowaniu kosztów, zapraszamy do skorzystania z naszej oferty, która gwarantuje bezpłatne badania oraz możliwość rozłożenia ceny kursu na raty. Więcej informacji na temat cennika znajdziesz na naszej stronie – cennik lub uzyskasz po kontakcie telefoniczny. Zapraszamy!

Ile kosztuje zrobienie prawa jazdy kategorii B?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *